Top صفحه اصلی

آموزش ساخت ایمیل رایگان

آموزش ساخت ایمیل رایگان


بخش های مختلف این آموزش:

  • انواع سرویس های ایمیل رایگان
  • آموزش ایجاد پست الکترونیک ( آموزش ساخت ایمیل )
    • ساخت ایمیل در gmail
    • ساخت ایمیل در yahoo


انواع سرویس های ایمیل رایگان

برای ساخت ایمیل رایگان از سرویس دهنده های زیر میتوانید استفاده کنید.

(google) Gmail.com

(yahoo) Ymail.com

(aol) aol.com

(msn) outlook.com and hotmail.com

(gmx) gmx.com

(iran) iran.ir

(mail) mail.com

و بسیاری دیگر از سرویس دهنده ها هستند که میتوانید در ساخت پست الکترونیک رایگان از آنها استفاده کنید.

بیشترین استفبال از سرویس های gmail و yahoo و msn است اما این نکته را بدانید که همۀ این سرویس ها رایگان هستند و تفاوت های اندکی دارند که جای اشاره به آنها نیست و می توانید از همۀ سرویس های بالا به راحتی استفاده کنید.آموزش ایجاد پست الکترونیک (ایمیل)


ساخت ایمیل در سایت gmail

ابتدا وارد سایت gmail.com شوید و سپس به صورت زیر روی لینک Create an account یا Get GMAIL کلیک کنید، بستگی به سایز و ابعاد صفحۀ نمایش شما یکی از این گزینه ها را مشاهده خواهید کرد.


بعد از ورود به صفحه بعدی شما باید به ترتیب زیر عمل کنید ابتدا نام و نام خانوادگی خود را در کادرهای زیر وارد کنید.

بعد از آن یک نام برای ایمیل خود انتخاب کنید که نباید این نام فارسی باشد یا از کاراکترهای غیر مجاز استفاده شود. مثلا میتوانید نام خود نقطه فامیل خود را وارد کنید. مثل msimit.com که در اینجا msimit نام و نقطه مابین نام و فامیل که com است قرار گرفته.

بعد از اینکه نام را وارد کردید در دو کادر زیری باید پسورد یا همان کلمه عبور را وارد کنید. دقت کنید پسورد خود و نام ایمیل خود را در جایی یادداشت کنید و در اختیار کسی قرار ندهید چون هر کسی با داشتن نام ایمیل و پسورد شما میتواند وارد ایمیل شما شده و دیگر هیچ!

در انتخاب نام ایمیل باید دقت کنید چون بعضی از سرویس دهنده های ایمیل قوانین نام گذاری مخصوص به خودشان را دارند. اگر نام شما اشتباه باشد و یا تکراری خطایی بصورت قرمز رنگ مشخص میشود که می بایست نام خود را تغییر دهید.

اگر نیاز به توضیح بیشتر در این مورد داشتید با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را انجام دهیم.

در گام بعدی باید در کادرهای زیر سال، روز و ماه تولد خود را به میلادی وارد کنید. بعد از وارد کردن آنها نوبت به جنسیت است که باید از کشوی باز شونده جنسیت خود را انتخاب کنید. Male را برای مرد انتخاب کنید و برای خانم ها از famale و اگر نمیدانید از گزینۀ سوم استفاده کنید.

حالا در این قسمت نوبت به وارد کردن موبایل شماست، ابتدا باید کد کشور را انتخاب کنید و سپس موبایل را. از کادر بازشوند iran را انتخاب کنید تا عدد +98 درج شود و سپس موبایل خود را با صفر یا بدون صفر فرقی نمیکند تنها بایستی موبایل خود را وارد کنید تا بعد از ثبت نام gmail با فرستادن کدی بصورت sms از شما تاییدیه می گیرد تا به درستی اطلاعات وارد شده پی ببرد.

در کادر بعدی درصورتی که ایمیل دیگری دارید وارد کنید درغیر اینصورت آن را خالی رها کنید.

دقت کنید که شماره تلفن و ایمیل وارد شده در قسمت قبل مهم می باشند و باید به درستی وارد شوند، بدلیل اینکه در مواقع بحرانی و یا بلوک شدن و تغییر رمز از طرف gmail برای شما پیامی ارسال شده و شما به تایید آن نیاز خواهید داشت.

در کادر زیر بایستی نام کشور را انتخاب کنید.

بعد از تکمیل اطلاعات فوق حتما ابتدا اطلاعاتی را که وارد کرده اید را چک کنید تا از درستی آنها مطمئن شوید و چک کنید که نام ایمیل و رمز عبور خود را در جایی یادداشت کرده باشید. بهتر میدانم که شما تمام اطلاعاتی را که در اینجا وارد کرده اید را در جایی مطمئن یادداشت کنید تا درصورت نیاز بتوانید به آنها مراجعه کنید.

بعد از تکمیل مراحل فوق و چک کردن درستی اطلاعات روی دکمه پایین صفحه که در اینجا Next step است کلیک کنید. در مرحله بعد بایستی کدی که از طرف gmail برای شما ارسال شده را در کادر مشخص شده وارد کنید و آن را تایید کنید.

به همین راحتی توانستید یک ایمیل از سرویس gmail برای خود بسازید که در اصطلاح عمومی به این ایمیل جی میل گفته میشود و فقط نام شرکتش را به دوش میکشد و در حقیقت همان ایمیل است. بهتر است بگوییم ایمیل یا پست الکترونیک!

حالا نمونه ای دیگر از ساخت ایمیل را ذکر میکنیم.

 ساخت ایمیل در سایت yahoo

ابتدا وارد سایت ymail.com شده و روی لینک مشخص شده در زیر کلیک کنید ( روی sign up کلیک کنید ) تا به قسمت ثبت نام وارد شوید.

در این قسمت ابتدا مثل قبل بایستی نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید، سپس آدرس ایمیلی که مدنظر دارید ساخته شود و بعد از آن پسورد خود را وارد کنید.

حالا نوبت وارد کردن موبایل و سال، روز، ماه و جنسیت است، که باید آنها را در کادرهای زیر وارد کنید.

بعد از وارد کردن حالا نوبت چک کردن اطلاعات ورودی است. بعد از آنکه از صحت اطلاعات ورودی مطمئن شدید حتما اطلاعات و ایمیل و پسورد خود را در جایی یادداشت کنید و سپس روی گزینۀ Continue در پایین صفحه کلیک کنید.

دیگر بس است ...!

اگر نیاز به توضیح بیشتر در این مورد داشتید با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را انجام دهیم و یا به آموزش بیافزاییم.

باتشکر از همراهی شما Msimit

 

کلمات کلیدی: ساخت ایمیل رایگان, ایجاد پست الکترونیک, آموزش ساخت ایمیل, ساخت ایمیل در gmail, ساخت ایمیل در yahoo, آموزش ساخت gmail, جی میل, یاهو,

دانــلـود Msimit Home سایر آموزش ها ...

( لطفا سایت ما را به دوستان خود معرفی کنید )