Top صفحه اصلی

آموزش کوتاه کردن لینک های بلند

برای کوتاه کردن لینک های بلند سایت خود میتوانید از ابزارهای معرفی شده در زیر استفاده نمائید. دو سایت معرفی‌شده در زیر می‌توانند لینک‌های شمارا بسیار کوتاه و مختصر کنند. به‌طورمعمول این لینک‌ها پایدارند و از بین نمی‌روند. شما می‌توانید از هر دو سایت برای کوتاه کردن آدرس سایت خود استفاده نمایید.

برای شروع از سایت tiny استفاده می‌کنیم. ابتدا از لینک زیر وارد سایت شده و بعد در قسمت مربوط به Url آدرس سایت خود را با Http:// وارد کنید. بهتر است آدرس کامل سایت را مثلاً به این صورت وارد نمایید Htpp://www.msimit.com/… حالا بعد از واردکردن روی دکمه TINY کلیک کنید.

http://tiny.cc/

برای نمونه ما در اینجا از لینک زیر استفاده کردیم و بعد از واردکردن لینک روی TINY کلیک کردیم:
http://www.msimit.com/data/programs/msimit-pepper/index.html

بعد از لحظاتی می‌توانید لینک کوتاه شده خود را مانند نمونه شکل زیر دریافت و از آن استفاده کنید. در سمت راست شکل زیر می‌توانید لینک کوتاه شده را مشاهده و از آن استفاده کنید. همچنین در قسمتی با عبارت customurl مشخص‌شده می‌توانید کلیک کنید و عبارتی که در ذهن دارید را وارد کنید تا طبق سلیقه خود بتوانید لینک URL کوتاه شده‌ای به دست آورید.

می‌توانید با ابزارهای Share لینک خود را نیز به اشتراک بگذارید. به همین راحتی.حالا نوبت سایت دوم یعنی goo می‌رسد. شما از طریق لینک زیر ابتدا به آدرس سایت رفته و همان‌طور که در بالاتر هم گفتم لینک خودتون رو وارد کنید. ما در اینجا از لینک زیر برای نمونه استفاده می‌کنیم
http://www.msimit.com/data/programs/msimit-sun-calendar/index.html

لینک بالا رو ما کپی کردیم و حالا بعد از کپی نوبت به مرحله واردکردن کد امنیتی می‌رسد. روی I’m not a robot کلیک کنید و به سؤال امنیتی مربوطه پاسخ درست دهید تا معلوم شود شما یک روبات و سیستم خودکار نیستید. خب بعد از تائید شدن روی Shorten URL کلیک کنید تا لینک کوتاه شده شما ساخته شود.


https://goo.gl/

حالا مثل شکل زیر در سمت راست مشاهده خواهید کرد که URL کوتاه شده‌ای را به شما نشان می‌دهد که در تصویر زیر به رنگ آبی می‌توانید آن را مشاهده کنید. همین‌طور برای اطمینان از صحت آدرس وارده شده، پیش‌نمایشی از صفحه مربوطه را برای شما نشان می‌دهد.

موفق و پیروز باشید.

 

کلمات کلیدی: آموزش کوتاه کردن لینک های بلند, کوتاه کردن لینک, کوتاه کردن URL, کوتاه کردن یوآرال,

دانــلـود Msimit Home سایر آموزش ها ...

( لطفا سایت ما را به دوستان خود معرفی کنید )