Top صفحه اصلی

آموزش نحوۀ ايجاد فلش بوت با نرم افزار WinUSB Maker برای نصب ویندوز با فلش

به دلیل حمل‌ونقل راحت و آسان فلش‌ها و سرعت بالاتر آن‌ها در انتقال اطلاعات و دلایل دیگر نسبت به شرایط کاری ما در بسیاری از مواقع مجبور به استفاده از فلش‌های بوتیبل برای نصب ویندوز هستیم.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از نرم‌افزار WinUSB Maker است. این نرم‌افزار بسیار ساده و راحت می‌تواند یک فلش بوتیبل ویندوزی را برایتان فراهم آورد و نصب ویندوز با فلش را به آسانی میتوانید انجام دهید.

مراحل اجرا و ساخت فلش بوت ویندوز:

قبل از هر کار برای نصب ویندوز با فلش، بایستی نرم‌افزاری را که برای ساخت فلش بوت ویندوز لازم است را تهیه کنید، تا بتوانیم به راحتی نصب ویندوز با فلش را انجام دهیم.

 

تهیه فلش و آماده سازی USB Flash برای ساخت فلش بوت ویندوز:

 

ساخت فلش بوت ویندوز

 

برای تهیه و ساخت فلش بوت ویندوز بایستی فلشی در اندازه معقول داته باشید. حالا یک فلش برای ادامۀ کار خود لازم دارید تا بتوانید کار را ادامه دهید. ظرفیت فلشی را که می‌خواهید انتخاب کنید، بایستی متناسب با ویندوز انتخابی شما باشد. سعی کنید حجم فلش انتخابی بیشتر از میزان حجم image یا فایل‌های ویندوزی درون CD/DVD باشد تا در ادامه با مشکل مواجه نشوید.

معمولاً برای ویندوزهای 98 تا xp بهتر از فلشی در حدود 8 گیگ و برای ویندوزهای جدید و ویندوز10 از فلشی با ظرفیت حجمی حداقل 16 استفاده شود، البته فلش‌های کوچک‌تر هم می‌تواند برای این کار استفاده شود. حالا فلش خود را کاملاً فرمت کنید و سپس از آن استفاده نمایید. حتماً نوع فرمت فلش را روی FAT32 تنظیم کنید و سپس فلش خود را فرمت نمایید.

 

کار با نرم افزار WinUSB Maker و آماده سازی:

بعد از تهیه فلش نوبت به کار با نرم‌افزار برای ساخت فلش بوت ویندوز می‌رسد که به شرح زیر است. ابتدا بعد از اجرای نرم‌افزار در قسمت welcome فلش خود را انتخاب کنید. حالا روی قسمت بعدی کلیک کنید یعنی setup to usb.

 

نصب ویندوز با فلش

 

درصورتیکه فایل iso مربوط به ویندوز را در اختیاردارید می‌توانید طبق تصویر روی گزینه شماره یک کلیک کنید اما اگر فایل iso را در اختیار ندارید و می‌خواهید از طریق پوشه ویندوز (مسیر Setup ویندوز – CD/DVD که در اختیار دارید) این کار را انجام دهید بایستی گزینه دوم را انتخاب کنید.

 

آموزش WinUSB Maker برای نصب ویندوز با فلش

 

حالا از قسمت select iso or directory مسیر فایل و یا پوشه مربوطه را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب روی دکمه مشخص‌شده در تصویر که غیرفعال است (بعد از طی مراحل بالا فعال می‌شود) کلیک کنید تا به مرحله بعدی وارد شوید.(تصویر بالا)بعد از چند لحظه پیغامی ظاهر می‌شود که روی yes کلیک کنید.

این پیغام هشدار به شما اخطار می‌دهد که تمام فایل‌های روی فلش شما (درصورتیکه فایلی در فلش دارید) پاک می‌شوند و از بین خواهند رفت.

 

ساخت فلش بوت ویندوز

 

با زدن yes به ادامه کار خود بازگردید.

اکنون باید صبر کنید تا نرم افزار کارخود را انجام دهد، بعد از اتمام کار میتوانید از فلش بوتی که خود ساخته اید برای نصب ویندوز با فلش از قسمت بوت سیستم استفاده کنید.

کلمات کلیدی: آموزش نصب ویندوز با بوت، Usb Flash Bootable، فلش بوت نصب Windows، ساخت فلش بوت ویندوز، نصب ویندوز با فلش، آموزش نرم افزار WinUSB Maker، آموزش WinUSB Maker برای نصب ویندوز با فلش

دانــلـود Msimit Home سایر آموزش ها ...

( لطفا سایت ما را به دوستان خود معرفی کنید )